Anasayfa Alan Shearer

Alan Shearer

Emre Gedik     Duzenle           0

Alan Shearer (d. 13 Ağustos 1970, Gosforth, Newcastle), İngiliz eski millî futbolcu, futbol tarihinin en iyi santraforlarından biri olarak kabul edilir.

Southampton, Blackburn Rovers, Newcastle United takımlarının yanında İngiltere millî futbol takımının da formasını giydi. Taraftarı olduğu ve en iyi dönemlerini geçirdiği Newcastle United takımına 1996 yılında gelmiştir. Gelmeden önce yaptığı bir açıklamada sonunda rüyalarım gerçek oldu diyip minnettarlığını göstermiştir. 260 golle Premier League tarihinin, 206 golle de Newcastle United tarihinin en golcü oyuncusudur.Ayrıca Futbol tarihinin en iyi penaltı kullanıcı ödülünü kazanmıştır.

17 Nisan 2006 tarihinde oynanan Sunderland - Newcastle United maçından sonra futbolu bıraktığını açıkladı. 11 Mayıs 2006 tarihinde St. James' Park`da Celtic ile yapılan jübile maçında sakatlığından dolayı oynayamadı. Gene de başlama vuruşuna geldi ve maçın sonunda amuda kalkarak kariyerini noktaladı. FA Premier Ligi 2008-09 sezonunda Newcastle United'ın düşme hattına gerilemesinden sonra sezon sonuna kadar takımın başına geldi.

Alan Shearer için yorum yaz

E-mail Bülteni için Kaydolun

Daha fazla bilgi ister misiniz?

En son gönderilerimizi almak için e-mail adresinizi girin!