Anasayfa Yu-Gi-Oh!

Yu-Gi-Oh!

Emre Gedik     Duzenle           0

Yu-Gi-Oh!, Kazuki Takahashi tarafından yaratılan bir manga serisidir. Güncel Yu-Gi-Oh! evreni 6 manga serisi, 6 anime dizisi ve 3 film içermektedir. Ayrıca dünya çapında popüler bir ticari kart oyunudur.

Manga serisi ve ilk anime dizisi, Düello Canavarları adlı bir oyunu oynayan Yugi Mutou adında bir liselinin maceralarını konu alır. "Yu-Gi-Oh kartları", Yugi'nin ve şovdaki diğer karakterlerin kullandığı canavarları kullanan bir kart değiştirme oyunudur.

Yu-Gi-Oh resmi oyun kartları ilk olarak 1998 yılında Japonya'da satışa sunuldu. Kısa sürede çok popüler olan oyun Kuzey Amerika ve Avrupa'ya yayıldı. Konami firması tarafından oyun kartlarının satışı devam etmektedir.

Orijinal oyun kartlarının "Yu-Gi-Oh! Official Card Game: Duel Monsters (Yu-Gi-Oh! OCG)" adıyla Asya kıtası sınırları içinde (çoğunlukla Japonya, Güney Kore, Hong Kong, Malezya ve Tayvan) satışı devam etmektedir. Bu bölgede kartlar Japonca, Korece, Çince ve Asya-İngilizcesi dillerinde basılmaktadır. Bu bölgede dağıtılan kartlar oyunun oynandığı diğer kıtalarda resmi turnuvalarda yasal değildir.

"Yu-Gi-Oh! Trading Card Game (Yu-Gi-Oh! TCG)" ise Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Afrika (Güney Afrika Cumhuriyeti, Kıbrıs) ve Okyanusya kıtalarında İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce dillerinde basılan ve Konami tarafından dağıtımı devam ettirilen ticari kart oyunudur. Bu bölgede dağıtılan Yu-Gi-Oh! TCG oyun kartları da Asya kıtasında düzenlenen resmi turnuvalarda yasal değildir.

Yu-Gi-Oh! için yorum yaz

E-mail Bülteni için Kaydolun

Daha fazla bilgi ister misiniz?

En son gönderilerimizi almak için e-mail adresinizi girin!